24 Haziran 2020 Çarşamba

SİYAH SAÇ RENGİ-MAVİ SİYAH


 SİYAH SAÇ RENGİ

 Siyah saç rengi, her ten rengine uyumlu sağlıyor olması bakımından çokca tercih edilen bir renktir. Siyah saç renginin rahatlığına alışmış bir kadının farklı tonlara kayması çok zordur. Siyah saç rengi, gerek makyaj gerektirmemesi, gerekse çok işlem gerektirmemesi yönünden özellikle çalışan kadınların bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor.

 Siyah saç rengi kimlere yakışır? Aslına bakarsanız siyah saç rengi öyle bir renktir ki her cilt tonuna yakışıyor. Kurtarıcı rengimiz herzaman siyah oluyor. Saçınızı bir hevesle farklı bir renge boyadınız fakat yakışmadı. Bu rengi kapatmak için imdadımıza hemen siyah saç rengi koşuyor.

 Siyah saç renginin en çok tercih edilmesini sağlayan bir diğer etken ise, renk eşitsizliği sorununun olmaması. Özellikle açık renklerde oluşan saç tonu eşitsizliklerini siyah saç renginde yaşamazsınız. Evde en kolay elde edilen renk olması da siyah saç rengine artı puan kazandırıyor. 

 

Özellikle kuaför salonlarında harcayacak vakti olmayan kadınlar için bir kurtarıcı rolü üstlenen siyah saç rengini her cilt tonuna sahip kadınlar gönül rahatlığı ile kullanıyor. Siyah saç rengi aynı zamanda sizi olduğunuzdan daha genç göstermek gibi bir özelliğe de sahip. Belki de onu vazgeçilmez yapan en büyük etken de budur. Doğuştan siyah saç rengine sahipseniz, bu size hayatın sunduğu en büyük güzellik olabilir. Herzaman genç ve herzaman dinamik bir görüntü oluşturan siyah saç rengi, çok fazla makyaj gerektirmez. Kırmızı bir ruj bile sizi çekici yapmaya yeter. Bu muhteşem bir özellik !


Siyahın da tonları var. Bunlardan en çok tercih edilen ise kesinlikle mavi siyah, bir diğer adıyla mavi siyahtır. Mavi siyah ya da gece mavisi saç rengi, siyah saçlarına biraz daha farklılık katmak isteyen kadınların tercihi oluyor. 

Gece mavisi, mavi siyah saç rengi diğer siyah renklere göre çok fazla tercih edilen bir renk. Işıkta mavi mavi parlayan bu siyah tonu kadınlar severek kullanıyor.


EVDE SİYAH SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

 EVDE GECE MAVİSİ SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?


 Evde siyah saç rengini ya da gece mavisi saç rengini elde etmek oldukça basittir. Diğer saç rengine oranla evde daha rahat elde edilen bu rengi kendiniz çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Diğer saç renklerinde kullandığınız açıcılara ihtiyacınız olmayacak. Doğal saç renginizin üzerine ya da boyalı saçlarınızın üzerine uygulasanız bile bu rengi çok kolay elde edebilirsiniz.

 Tek yapmanız gereken şey marketten istediğiniz renkte bir siyah boya satın almak ve kutuda yazan talimatlara uyarak saçlarınızı boyamak. Evet hepsi bu kadar. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, kulaklarınızı ve ensenizi kapatmak olacaktır. Çünkü siyah saç rengi bulaştığı yerden kolay temizlenmez. Bu yüzden öncesinde belki bir havlu yardımı ile ensenizi kapatabilir ya da vazelin ve krem yardımı ile bulaşma ihtimali olan yerleri nemlendirebilirsiniz. Sonrasında temizlemek daha kolay olacaktır.

 Siyah saç rengini boyayıp bekleme sürenizi doldurduktan sonra duşta sadece su ile boyayı akıtıp ardından kremlemenizi tavsiye ediyoruz. İlk yıkamada asla şampuan kullanmayın. Çünkü boyalar genelde ilk yıkamada %70 akar. Ilık su kullanmaya da dikkat edin.

 Siyah saç renginin belki de tek dez avantajı, açık tenlerde ilk günler peruk gibi durması ... Evet kullananlar bilir ki, siyah saç rengi ilk birkaç gün saçta peruk varmış hissi verir. Fakat üzülmeyin. Bu geçici bir süreç. Bir süre sonra yıkandıkça renk tam oturur ve doģal bir görünüm oluşturur. 

 Siyah saç rengini uzun süre korumanın yolu, duşta çok fazla sıcak su kullanmamaktır. Kızıl tonlar ve siyah tonlar çok sıcak suda çok fazla akar ve renk deforme olur. Bu yüzden suyun ısısına dikkat edin. 

 Güzel kalın :)
 

Paylaş :

Yazar:

Merhaba Bloguma hoşgeldiniz. Yazılarımdan haberdar olup daha fazla gönderiye erişmek isterseniz bloguma abone olarak bana destek olabilirsiniz.

Facebook Yorumlar

0 yorum: