22 Haziran 2020 Pazartesi

BAL KÖPÜGÜ SAÇ RENGİ

Bal köpüğü saç rengi

BAL KÖPÜĞÜ SAÇ RENGİ

 Bal köpüğü saç rengi ya da bal köpüğü tonları birçok kadın için şehir efsanesine dönmeye başlamışken, böyle bir yazının size yol gösterici olacağına inanıyoruz.
 Bal köpüğü tonları belki de yakalanması en zor olan tonlardan biri. Nedendir bilinmez, kendine en çok güvenen kuaförler bile bu rengi layıkıyla çıkaramıyor ve bal köpüğü yerine turuncumsu bir renk ile müsterisini evine uğurluyor

 Bal köpüğü saç rengini tutturmak zor dedik ama imkansız mı? Asla değil. Tercihinizi kuaförden yana kullanıyorsanız, öncelikle istediğiniz tonu çok iyi bilin ve kuaförünüze istediğiniz tonu çok net şekilde aktarın. Çünkü muhtemelen istediginiz tonu tutturamadığında "ama bu senin istediğin ton" diyecektir. Size tavsiyemiz şudur ki, eğer bal köpüğünü kuaförde yaptıracaksanız, öncelikle küçük bir tutama uygulatın. İstediğiniz ton ve çıkan sonuç uyuşuyor ise boyamaya devam ettirin. Böylece sonrasında büyük hayal kırıklığı yaşamamış olursunuz.

 Bal köpüğü saç renginin de tonları olabiliyor. Bazen daha açık bazen ise daha koyu çıkabiliyor. Bunu sonrasında halletmek işin basit kısmı. Asıl zor olan o tonu elde edebilmekte. 

 Evde bal köpüğü saç rengi elde edilir mi?


 Evde bal köpüğü sac rengini elde etmek belki de yapacağınız en doğru hamle olabilir. Evde kendiniz yavaş yavaş zamana yayarak muhtesem tonlarda bir bal köpüğü saça sahip olabilirsiniz. Şu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyiz " yaa kuaför yapamıyor ben evde nasıl yapayım? "
Sorunuzun cevabı basit. Kuaförler size anlık mutluluklar yaşatır. Saçlarınızı yakana kadar açar ve boyayı uygular. Saç yıkandığında renk istediğiniz renk değilse bile "bu zamanla oturacak " ya da " bu zamanla açılacak" derler ve sizi evinize uğurlarlar. Çünkü işinin ehli olmayan kuaförler maalesef ki sizi gerçekten memnun etmez, sadece geçici bir sihirle sizi mutlu edip gönderirler. Onlar için durum basittir. "Ben boyayı yaptım, burdayken memnun kalındı, sonrası benim problemim değil" . Yani siz o kapıdan çıktıktan sonra o saçın turunculaşması artık kuaförünüzün problemi olmaktan çıkar ve siz bu turuncu saçı değistirmek için başka kuaförlere koşarsınız. Yine hüsrannn...

 O halde yapılması gereken şey, evde saçlarınızı yıpratmadan zamana yayarak boyamaktır. Saçlara direkt açıcı basmak yerine boyalarla ton ton açmayı deneyin. 2 haftada bir tonu açarak boyayın. Bunu yapmamızın 2 sebebi var. Ilki saçı açıcıdan korumak, ikincisi ise bal köpüğünün en iyi haline ulaşmak için açık bir zemin hazırlamak. Biz platine kadar açılmış bir saç istemiyoruz. Bu muhtemelen yapay bir görüntü oluşturacaktır. Bu yüzden boya ile aşama aşama açıyoruz. Mesela koyu kumral saçınız var ise önce saç renginizin birkaç ton açığı olan bir kumral ile boyayın. 2hafta sonra ise en açık kumral tona boyayın. Bu şekilde saç renginizi çok açık kumral ile sarı tonlarına  arasına birşey olana kadar boyuyoruz. Bu süre zarfında saçlarımıza bol bol bakım yapmayı da ihmal etmiyoruz elbette. 
 Saçlarınız istediğiniz açıklığa geldiğinde dilediğiniz bir markanın bal köpüğü ile sarı rengini alın. Evet 2 kutu boyayı alıyoruz ve karıştırıyoruz. Korkmayın. Hayalinizdeki renge çok yaklaştınız. Bu iki boyayı karıştırıp saç uçlarından boyamaya başlayın. Saç uçlarından boyamaya başlamanız daha iyi olacaktır çünkü üst kısınlar herzaman daha fazla açılır. Boyama işlemi bittikten sonra gerekli süreyi geçirin ve saçlarınızı durulayın. Ilk yıkamada şampuan kullanmadan sadece su ile durulayıp kremleyin. Çünkü boyalar genelde ilk yıkamada %70  akar.  Saclarınızı kurutun ve rengin muhteşemliğine bakın. İstediğiniz renk kesinlikle bu renk.
Olur da tonu ile ilgili bir sorun yaşarsanız, bal köpüğü boya yerine açık kumral ile sarı rengini de karıştırıp tekrar boyayabilirsiniz.


 Bal köpüğü saç rengi kimlere yakışır?


 Bal köpüğü saç rengi öyle bir renktir ki, sanırım bu sihirli ton herkese yakışıyor. Ama en çok kimlere yakışır derseniz, bizde buğday tenliler için biçilmiş kaftan.

 Bal köpüğü saç rengi en çok buğday tenli kadınlar tarafından tercih edilse de daha koyu tene sahip kadınlarda da güzel bir uyum sağlıyor. Koyu bir ten renginiz varsa bal köpüğü saç rengi sizin de tercih edebileceğiniz renklerin başında geliyor. 

 Bal köpüğü saç rengi buğday tene yakışıyor, esmerlere yakışıyor, peki ya beyaz tenlilere?  Tabi ki bal köpüğü saç rengi beyaz tenlilere de çok fazla yakışıyor. Buğday tenlilerden sonra en şanslı ten rengi şüphesiz açık tendir. Birçok renkle uyum sağlayabilen bir özelliğe sahipler.

 Bu bal köpüğü saç rengi uygulamasını evde gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

 Güzel kalın :)

Paylaş :

Yazar:

Merhaba Bloguma hoşgeldiniz. Yazılarımdan haberdar olup daha fazla gönderiye erişmek isterseniz bloguma abone olarak bana destek olabilirsiniz.

Facebook Yorumlar

0 yorum: