23 Haziran 2020 Salı

PİRİNÇ MASKESİ


PİRİNÇ MASKESİ

 Pirinç maskesi, Korelilerin cilt bakımında en sık kullandığı uygulamalardan biri. Korelilerin hayatımıza kattığı pirinç maskesi, cilt rengini açıyor, leke izlerini azaltıyor ve pürüzsüz gergin bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.

 Bilindiği üzere Koreli kadınların güzellik görüşü, temiz pürüzsüz ve parlak bir cilt. Ve bu cilde sahip olmak için de kendilerine özgü güzellik maskeleri, tonikleri var. Bunların en başında da pirinç maskesi geliyor. 
Koreliler güzelliği beyazlıkla bağdaştırmış. Burdan diyebiliriz ki, pirinç maskesi aynı zamanda cildi beyazlatma özelliğine de sahip.

 Pirinç Unu Maskesi Nasıl Yapılır? 


 Pirinç maskesi başlığı altında birkaç uygulamayı sizinle paylaşacağız. 
Bunların ilki pirinç unu maskesi ;

 Malzemeler 

 • 2 yemek kaşığı pirinç unu
 • su

 2 yemek kaşığı pirinç ununa, macun kıvamına gelene kadar su ekleyip karıştırıyoruz. Karışım istediğimiz kıvama gelince temizlenmiş yüzümüze maske olarak uyguluyoruz ve kuruyana kadar bekletiyoruz. Kuruduktan sonra ılık su ile maskeyi yüzümüzden temizliyoruz. Ardından soğuk su ile şoklayıp nemlendiricimizi sürüyoruz. Nemlendiriciyi uyguladıktan sonra parmak uçlarınızla yüzünüze masaj yaparsanız kırışıklık oluşumunu azaltmış olursunuz.


Pirinç Suyu Toniği


 Malzemeler

 ▪ 1 kase pirinç
 • yarım çay bardağı su

 1 kase pirincin üzerine yarım çay bardağı suyu ekliyoruz ve 25-30 dakika kadar bekletiyoruz. Bekledikten sonra pirincin suyunu süzüp temiz bir cam şişeye ya da ufak bir sprey şişesine alıyoruz. Bu hazırladığımız suyu, günlük cilt bakımı rutinimizden sonra tonik olarak kullanacağız. Bu tonik yüzünüze gereken herşeyi verecektir. Bu sebeple ardından başka bir tonik kullanmanıza gerek yoktur. Önce cildinizi günlük makyajınızdan arındırın. Ardından peeling uygulamanızı ya da günlük temizleme rutininizi uygulayın. Son olarak da pirinç suyu toniğinizi bir parça pamuk yardımıyla uygulayın. Dilerseniz nemlendiricinizi de üzerine kullanabilirsiniz.

  Pirinç unu maskesi ve pirinç suyu toniğini beraber kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Dilerseniz kendinize uygun olanı seçebilir, dilerseniz de ikisini birlikte kullanabilirsiniz. Pirinç unu maskesini haftada 2 kez uygulamanız yeterlidir. Ama pirinç suyu toniğini hergün kullanabilirsiniz bunda bir kısıtlama yoktur.

 Pirinç Suyu Toniğini Kaç Gün Bekletebilirim


 Pirinç suyu toniğini 1 hafta içerisinde kullanıp, 1 hafta sonra yenisini hazırlamanız daha sağlıklı olacaktır. Pirinç suyu toniği Koreli kadınların sıkça kullandığı bir beyazlama yöntemidir. Ve belki de etkisini en çok gösteren ev yapımı toniklerden biridir. Zaten Koreli kadınların cilt güzelliģi göz önüne alındığında, pirinç suyunun ne kadar etkili olduğunu görebiliriz. 

 Pirinç unu maskesi ve pirinç suyu toniği cildinizi gerginleştirir, kırışıklık görünümünü azaltır ve sağlıklı bir cilt tonuna ulaşmanızı sağlar. Bunun yanında yüzünüzde renk eşitsizlikleri ya da güneş lekeleri varsa da pirinç suyunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 Pirinç unu maskesi ve pirinç suyu, son dönemlerde ülkemizde de sıkca kullanılmaya başlandı. Özellikle youtuberlar bu süreci bizlerle adım adım paylaşarak, pirinç ununun ve pirinc suyu toniğinin etkilerini görmemizi sağladı.

 Pirinç unu maskesini ve pirinç suyu toniğini en çok cilt tonunu açmak için kullanıyor olsak da, cilde tek etkisi bu değildir. Genç ve güzel bir cildin şifresi de pirinçte saklı.

 Güzel kalın :)

Paylaş :

Yazar:

Merhaba Bloguma hoşgeldiniz. Yazılarımdan haberdar olup daha fazla gönderiye erişmek isterseniz bloguma abone olarak bana destek olabilirsiniz.

Facebook Yorumlar

0 yorum: